צרו איתנו קשר >

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

תמ״א 38

מטרת תמ"א 38, על תיקוניה השונים, הינה עידוד חיזוק מבנים מפני רעידות אדמה, באמצעות מתן תמריצים כלכליים שונים.

לצורך כך, מוענקות זכויות בניה, אשר אמורות לאפשר לדיירי הבניין, או ליזם מטעמם, לחזק, לשפץ ולהרחיב את הבניין הקיים, או לחלופין, להרוס את הקיים ולבנות בניין חדש. הן הדיירים והן היזם אמורים ליהנות מתוספת הזכויות שניתנה. 

 

שמאי מקרקעין תמ"א 38

בין הנושאים המצריכים בדיקת שמאי מקרקעין: כמה מהזכויות יקבלו הדיירים, כמה מהזכויות יקבל היזם וכיצד תתבצע החלוקה והאיזון של שווי זכויות הבנייה, בין הדיירים ובין היזם, ובין הדיירים לבין עצמם.


תמ"א 38 הינו פרויקט מורכב, גם לדיירים וגם ליזם, בעיקר משום שמעורבים בו מספר רב של בעלי זכויות ובעלי אינטרסים. 


לעיתים קיים קושי לאזן בין כל הצדדים המעורבים, והדבר עשוי להוביל אף לכך שלא ניתן יהיה לממש את הפרויקט. על כן, ליווי שלנו בפרויקט תמ"א 38 הינו דבר חיוני הן לדיירים והן ליזם- שכן לאחר שנאשר כי הפרויקט הוא מאוזן, הצדדים ידעו כי הם לא מקופחים וכי העסקה הנרקמת הינה סבירה. 

 

שומה לתמ"א 38

שומות לתמ"א 38 הן למעשה שומות לבדיקת כדאיות כלכלית, אשר הינן המומחיות שלנו. ביכולתנו לבחון ולקבוע את נקודת האיזון, שבה גם היזם וגם הדיירים ייהנו באופן המאוזן ביותר מהפרויקט, ובכך אנו תורמים תרומה חשובה להוצאתו של הפרויקט אל הפועל. אנחנו מנוסים בייצוג של עשרות פרויקטים, הן מצד היזם והן מצד הדיירים ואנו מאפשרים לכל הצדדים לדעת כי זכויותיהם לא קופחו.


לעיתים, אנו מייצגים את שני הצדדים לעסקה ; במקרים כאלו- אנו קובעים את נקודת האיזון המדויקת עבור הדיירים ועבור היזם ועל פי קביעתנו הצדדים מתקדמים בעסקה.

שמאי מקרקעין תמא 38
לייעוץ ומענה מקצועי - צרו קשר