צרו איתנו קשר >

השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם!

בתקשורת

ראשי / בתקשורת
גסטפרוינד נדלן היום - ישראל היום
מתוך מוסף "נדל"ן היום", מוסף הנדל"ן של "ישראל היום, פברואר 22

משנה את פניה: האם קריית ים תהפוך ללהיט נדל"ני

GLOBES | 8.12.2021

שמאי המקרקעין אסף גסטפרוינד מתאר תהליך של שינוי הדרגתי במיצוב העיר מבחינה נדל"נית. לדבריו, "המחיר למ"ר לדירות חדשות לפני כשנתיים היה 12,000 שקל. כיום המחיר הוא 14,000 שקל למ"ר ומעלה". מדובר בעלייה של כ-17% במחיר. "דירות ותיקות יותר, שנקנו בתחילת שנות ה-2000, נמכרות במחירים של 13,000 שקל למ"ר. דירות בשיכונים של שנות ה-70-60 מתומחרות ב-8,000-7,000 שקל למ"ר. המשקיעים מזהים שיש שם דירות זולות, ומקדמים פינוי בינוי".

 

לקריאה באתר GLOBES

קריית ים. ''אחלה חוף שלא חוצה אותו מסילת רכבת'' / צילום: Shutterstock, מתוך הכתבה ב"גלובס"
קריית ים. ''אחלה חוף שלא חוצה אותו מסילת רכבת'' / צילום: Shutterstock, מתוך הכתבה ב"גלובס"

הנה סיפור מהימים האחרונים: מעשה בזוג צעיר מאזור חיפה שמצא לשמחתו קוטג' חדש בעתלית. שמחים ומאושרים הגיעו לשמאי אסף גסטפרוינד וביקשו ממנו שומה לצורך קבלת משכנתה, לפי שווי העסקה המתגבשת – 3.5 מיליון שקל. השמאי התפלץ: קוטג' דו-משפחתי בעתלית במחיר של קוטג' בשרון?! הוא הציג לזוג עסקאות קודמות שהקבלן ביצע באותו פרויקט ב-2.8-2.9 מיליון שקל. ואולם הזוג התעקש שהוא רוצה את הקוטג' הזה – ובמחיר המופקע…

 

לקריאה באתר GLOBES

בנייה למגורים בצפון תל אביב. מכרזי הקרקעות מתייקרים / צילום: Shutterstock
בנייה למגורים בצפון תל אביב. מכרזי הקרקעות מתייקרים / צילום: Shutterstock מתוך אתר GLOBES

עם מרפסות סוכה קופצות: שכונה חדשה בחיפה

N12 | 20.1.2021

 

עו"ד אסף גסטפרויד, יו"ר לשכת שמאי המקרקעין בחיפה: "השכונה נמצאת בין חליסה, שהיא שכונה ערבית מוסלמית מאתגרת, ורמת ויז'ניץ, שהיא שכונה חרדית. המחירים באזורים החרדיים בהדר גבוהים יחסית (כ-13 אלף שקל למ"ר) משום שהדירות קרובות לקהילה, דבר שמאוד חשוב לאוכלוסייה החרדית. את הדירות בנווה הדר מכרו לפי 12.5 אלף שקל למ"ר. היה קשה לשכנע את האוכלוסייה החרדית לצאת מרחובות הליבה שלהם, רחוק מבית הכנסת ומאבא ואמא".

 

גסטפרויד מדבר על התקרבות של האוכלוסיה החרדית לשכונת חליסה: "לפני 10 שנים היית הולך ברחובות ברזילי והשומר ולא היית רואה חרדי אחד. היום אנחנו רואים התבססות של אוכלוסייה חרדית בהדר תחתון, וחרדים רבים קונים דירות גם באזור שמתחת לשוק תלפיות".

 

לקריאה באתר של MAKO/N12

שכונת מגורים בואדי רושמייה, חיפה | צילום: גיא נרדי, גלובס
שכונת מגורים בואדי רושמייה, חיפה | צילום: גיא נרדי, גלובס
פקח מתחת למגדלי הצעירים בתל אביב בצל הקורונה / צילום: Oded Balilty, Associated Press
תמונה מתוך כתבת המקור בגלובס: פקח מתחת למגדלי הצעירים בתל אביב בצל הקורונה / צילום: Oded Balilty, Associated Press
הקרקע בקריית ים / צילום: אסף גסטפרוינד
הקרקע בקריית ים / צילום: אסף גסטפרוינד

"תשומות בנייה: עדכון חשוב"

עו”ד אסף גסטפרוינד, יו”ר לשכת שמטי המקרקעין בחיפה, מדבר על עדכון תשומות הבנייה ומסביר את ההשפעה על הרווח של היזמים, על המחיר לרוכשים ועל הפערים בינהם.

 

רדיו חיפה | 25.2.2022

"רכישת דירה ללא בדיקת שמאי היא חוסר אחריות"

“שמאי לא בודק רק שווי של דירה, הוא בודק גם דברים נוספים שאולי יותר רלוונטים וחשובים מבחינת הקונים”. האזינו לשיחה של עו”ד אושרי שלוש עם עו”ד ושמאי מקרקעין, אסף גסטפרוינד

 

רדיו חיפה | 10.1.2020

"הסתמכות על מחשבון הנדל"ן של יד 2 היא חוסר אחריות"

אסף גסטפרויד, עו”ד ושמאי מקרקעין, שוחח עם עו”ד אושרי שלוש בנדלניסט על הפער שבין תיאור הדירות ביד 2 לבין המציאות בשטח: “אנשים מסמנים גינה כשהיא בכלל משותפת, ומסמנים שהדירה משופצת אחרי שהחליפו ברז במקלחת”


רדיו חיפה | 8.11.2019

תופעת מחיר למשתכן: בונים איפה שאפשר ולא איפה שצריך

אסף גסטפרוינד, עורך דין, מבכירי השמאים באזור יוצא נגד התופעה של שיווק הפרויקטים הרב של מחיר למשתכן באזורים בהם אין ביקוש: “המדינה קבעה יעד לבניית דירות אבל לא מטפלת איפה שיש מחסור אמיתי”

 

רדיו חיפה | 19.4.2019

מנעד השימושים והיקפם כפי שעלו בדיונים בשנים האחרונות הוא רחב. את התכנון הכלכלי לשינוי פני המפרץ מקדמת המועצה הלאומית לכלכלה. רשות מקרקעי ישראל מקדמת את תוכנית הבנייה שזכתה לכינוי מפרץ החדשנות והיא חולשת על שטח של יותר מ־20 אלף דונם. לבזן 10% מהשטח הזה. תוכנית הענק הזו תאפשר לבנות בסך הכל כ־90 אלף דירות, וכ־6 מיליון מ"ר של שטחי תעסוקה.
 
בעזרת אסף גסטפרוינד, יו"ר מחוז חיפה והצפון בלשכת שמאי המקרקעין, הוערך השווי החזוי של שטח בזן. לחישוב שווי הקרקע הפחתנו עלויות טיהור הקרקע, שלהערכת המשרד להגנת הסביבה הן כ־700 מיליון שקל. כמו כן הפחתנו מקדם דחייה של 10 שנים במימוש התוכנית, ומקדם של אי־ודאות. בכל אחד מהחישובים לקבוצת חג'ג' יהיו כ־30% מהזכויות בהתאם לנתח המניות שבידיה.
 

לקריאה באתר כלכליסט

האחים צחי חג'ג' ועידו חג'ג'. תוכניות הבנייה שנרקמות בשטח שוות לקבוצה מאות מיליוני שקלים (צילום: טל צ'יקורל, מתוך הכתבה בכלכליסט)

כשמחירי הדירות עולים בקצב דו-ספרתי בשנה – מחירי הקרקעות לא נותרים אדישים. בניגוד לדירות, שמחירן משתנה בהתאם לפרמטרים רבים של שטחים, מפרטים טכניים, גובה, כיווני אוויר ועוד – קרקע היא המוצר הנדל"ני הבסיסי ביותר, שמגלם בצורה הברורה ביותר לא רק את שינויי המחירים עד כה, אלא את המגמה הצפויה שלהם גם לעתיד, וזאת משום שרוכש הקרקע צריך להמתין כמה שנים עד שישלים עליה את המוצר הסופי – החל מצמוד קרקע קטן וכלה בפרויקט של מאות דירות….

 

בקיבוץ נווה ים שליד עתלית מחירי הקרקעות עולים כמעט בכל חודש: במאי בשנה שעברה נמכרה חלקה של 350 מ"ר ב-2.3 מיליון שקל; ביולי-אוגוסט נמכרו שלוש חלקות במחיר ממוצע של כ-2.45 מיליון שקל; ואילו לפני כשבועיים בוצעה במקום העסקה היקרה ביותר, כשחלקה נמכרה ב-2.55 מיליון שקל.

 

"המגרשים נרכשו במכרז של רמ"י באמצע שנת 2017, במחיר של כ-750-900 אלף שקל בערך, ובתוספת עלויות פיתוח ומע"מ זה הגיע אז ל-1.5-1.6 מיליון. המחירים שהושגו בחודשים האחרונים – 2.4-2.55 מיליון שקל, מהווים עלייה של יותר מ-60%, וזה מדבר בעד עצמו", אומר השמאי אסף גסטפרוינד.

 

לקריאה באתר GLOBES

המחירים בקיבוץ נווה ים. מתוך הכתבה ב-Globes. צילום: בר - אל
ניתוח עסקה בגלובס, אוקטובר 21
ניתוח עסקה אודות מכירה של קרקע של 20 דונם על חוף כנרת, ב-50 מיליון שקל, גלובס 10/21

העלייה הממוצעת במחיר הדירות כבר הגיעה ל-5.6% מתחילת השנה, אבל כשמדובר בבתים צמודי קרקע, מדובר בעלייה של עשרות אחוזים – גם במחיר של מגרשים לבנייה עצמית וגם במחיר של בתים מוכנים • 3 מיליון שקל בפריפריה זה כבר לא מחיר נדיר

לקריאה באתר GLOBES

בית פרטי בגבעת אלה, מתוך הכתבה בגלובס / צילום: פאול אורלייב
בית פרטי בגבעת אלה, מתוך הכתבה בגלובס / צילום: פאול אורלייב
אסף גסטפרוינד על תב"ע חדשה לשכונת דניה - מה זה אומר
אסף גסטפרוינד על תב"ע חדשה לשכונת דניה - מה זה אומר

זכות הקניין של בעל משכנתא אל מול הליכי התכנון והרישוי ביזמות עצמית

במאמר זה תוצג ביקורת על המצב הסטטוטורי הקיים כיום, לפיו ניתן ליזום, לתכנן ולבצע פרויקט, לרבות הריסת בניין, וזאת ללא יידוע, שיתוף וקבלת עמדתם של בעלי המשכנתאות הרשומות על דירות בבניין.

 

ביטאון "מקרקעין וערכם" | דצמבר 2019

צריכים עזרה? אנחנו כאן לכל שאלה